CEYHAN’IN YOL SORUNU KALMAYACAK

Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, ilçe merkezinde Büyükşehir Belediyesi’nce devam eden su şebekesi yenileme çalışmaları konusunda bir açıklama yaparak, Ceyhan’ı yol probleminden kurtaracaklarını belirtti.

Göreve geldiği günden bu yana canla, başla çalıştıklarını dile getiren Başkan Boydak, “Ceyhan’ın tüm sorunlarına el attık, başkanlık görevini namusumuz gibi görerek işimizi benimsedik. İstekleriniz, talepleriniz ve şikayetleriniz benim için emirdir. Geçmiş dönemde raflara kaldırılan projeleri bile hayata geçirmek için mücadele veriyor, Ceyhan’ın gelişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

BOYDAK: VATANDAŞLARIMIZ SABIRLI OLSUN

Gelen şikayetleri tek tek değerlendirdiklerini ifade eden Boydak, “Ceyhan Belediyemiz sorumluluk alanındaki yolların bakım ve onarımını yapacağız. Yeni şehir kanunu ile mahallemiz olan çevre köylerimizde parke ve asfalt çalışmaları yaptık. Ceyhan merkezde bildiğiniz üzere şehrimizin içme suyu şebeke boruları eski yıllarda yapılmış halk sağlığına zararlı asbestli borulardan oluşmaktadır. Büyükşehir Yasası gereği boruları yenilemek amacıyla döşemek için yolların kazılması, boruların döşenmesi ve tekrar üzerinin kapatılarak yolların yapılması AYKOME kararı ile Büyükşehir Belediyesine aittir. İçme suyu şebeke borularını değiştirilerek bozulan yoların Büyük Şehir Belediyesi (ASKİ) sorumluluğunda tamamlamasının ardından, en kısa sürede sorumluluk alanımızdaki yolları yaparak vatandaşlarımıza rahat nefes aldıracağız” dedi.

Yasa gereği cadde ve bulvarların tamamı ayrıca kazı yapılan ve yapılacak olan bölgeler, Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olduğunu dile getiren Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak,  çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak yol probleminin tarihe karışacağını belirtti.