AKDENİZ BELEDİYESİ, ŞEHİTLERİN HATIRASINI YAŞATIYOR

* Akdeniz Belediyesi, yeni yapılan parklara Şehitlerin ismini vererek onların adını ve hatırasını yaşatıyor.

Başkan Pamuk, “Kahraman Şehitlerimizin hatırasına sahip çıkmak, onların adını sonsuza dek yaşatmak en büyük görev ve sorumluluğumuzdur” dedi.

Akdeniz Belediyesi, terör örgütleriyle çıkan çatışmalarda Şehit olan kahraman askerlerin isimlerini, yeni yaptığı veya baştan sona yenilediği parklara vererek, onların isimlerini ve anılarını yaşatmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, daha önce Puğkaracadağ ve Huzurkent mahallelerinde yapılan 2 yeni parka, Şehit Uzman Çavuş Mustafa Sarı ile Şehit Uzman Çavuş Ramazan Bahşiş’in isimlerini veren Akdeniz Belediyesi, yeni yapılan 2 yeni parka daha terörle mücadelede toprağa düşen Şehit askerlerin ismini verdi.

Civanyaylağı ve Karaduvar parkları, Şehitlerin ismini taşıyacak

Şırnak'ta 2016 yılında Şehit düşen Mersinli Er, Jandarma Sağlık Astsubay Kıdemli Çavuş Murat Erdi Eker'in adı, Civanyaylağı Mahallesi’nde yeni yapılan parka verildi. Parkta, Şehidin ailesi tarafından bir de çeşme de yaptırıldı. Yapımı tamamlanan parka; halı saha, kamelyalar, banklar, oyun grupları ve spor aletleri, aydınlatma direkleri yerleştirildi.

Yine Akdeniz Belediyesi tarafından, Karaduvar Mahallesi’nde de yeni baştan yapılan bir parka, 2016 yılında Mardin’in Ömerli ilçesinde kaza kurşunu sonucu Şehit olarak toprağa düşen Jandarma Er Kemal Karaaslan’ın adı verildi. Şehit Er Kemal Karaaslan, ailesiyle birlikte, adının verildiği parkın bulunduğu Karaduvar Mahallesi’nde yaşıyordu.

“Şehitlerimize ve Şehit ailelerimize vefa borcumuz var”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Terörle mücadele sırasında kahramanca çarpışarak Şehit olan askerlerimizin adlarını ilçemizdeki parklarımıza vererek, onların isimlerini ve anılarını yaşatıyor, bir nebze de olsa Şehitlerimiz ve Şehit ailelerimize olan vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Vatan için Şehit olan askerlerimizin ismini yaşatmak, Şehit ailelerimize de sahip çıkmak en büyük sorumluluklarımızdan birisidir. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz bizim baş tacımızdır. Bütün Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, Gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

“Vatan evlatlarının ismini yaşatmak asli görevimizdir”

Açıklamasını; “Şehit olan vatan evlatlarımızı her daim anmak ve isimlerini sonsuza dek yaşatmak adına, belediye olarak bu anlamda ilkesel bir karar aldık. Terör örgütlerine yönelik operasyonlarda Şehit olan askerlerimizin isimlerini ve onların hatırasını sonsuza dek yaşatmak bizim asli görevimizdir” şeklinde sürdüren Başkan Pamuk; “Vatanın birliği ve bütünlüğü uğruna hiç çekinmeden çarpışarak canlarını veren Kahraman Şehitlerimize ve Gazilerimize, onların fedakâr, cefakâr ve kıymetli ailelerine çok şey borçluyuz. Bu borcu bir nebze de olsa ödeyebilmek için Akdeniz Belediyesi olarak sınırlarımız içinde yaptığımız parklara, Kahraman Şehitlerimizin ismini vermeye, onların hatırasını sonsuza dek yaşatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.