Yazdır

Bu çocuklar bir harika!

    Adana’nın çocuk eğitiminde öncü kuruluşu Çağdaş Anaokulu’nun yıl sonu etkinliği yarınlarımızın umudu minik yavruların yüreklerindeki sanatçı ruhunu ön plana çıkardı.

Çocuk sanatçılar, ortaya koyduları performansla büyük  beğeni kazandı.

Adana’da okul öncesi eğitim konusunun en deneyimli isimleri arasında yer alan Gülin Yurdaer, kurucusu olduğu Özel Adana Çağdaş Anaokulu’nun yıl sonu etkinliğinde bu konudaki başarısının gerçek nedenlerini de ortaya koyarken büyük takdir topladı. 2017-2018 eğitim yılını başarı ile sonlandıran kurumun Seyhan Otel’de düzenlenen mütevazi etkinlik, minik öğrencilerin muhteşem gösterileri ile adeta izleyenleri büyüledi.

SANATÇI RUHUNU ORTAYA ÇIKARDILAR

Çağdaş Anaokulu’nun minikleri, yıl boyunu gerçekleştirdikleri resim, suluboya ve çeşitli kabiliyet çalışmalarının sergilendiği panolardaki eserleri ile sadece ailelerini değil, tüm izleyenlerin takdirini kazanırken, gösteri bölümündeki performansları ile ayakta alkış aldılar.

Daha konuşmayı yeni yeni söken miniklerin büyüklerin bile başaramayacağı düşünülen gösterilerde ortaya koyduları beceri, Ana okulu öğretmelerinin kendilerini nasıl mükemmel bir sistemle eğittiklerini de ispatladı.

Çocuk şarkıları ile başlayan, harika bir kareografi ile süslenmiş bando takımı gösterisi ile devam eden etkinlikte en çok dikkati çeken minik öğrencilerin Çanakkale ruhunu dile getiren gösterisi oldu. Atatürkçülük ruhunun pekiştirildiği, vatan sevgisinin minik yüreklerde güç kazandığı gösteri izleyiciler tarafından duygulu gözlerle takip edildi.

Hababam sınıfı tiplemeleri ile daha da anlam kazanan Çağdaş Anaokulu’nun yıl sonu etkinliği unutulmaz anlara sahne oldu.

YURDAER VE BAŞARININ SIRRI

Adana’da okul öncesi eğitimin gözde isimleri arasında yer alan Gülin Yurdaer, öğrenci velileri ve konuklarına eğitimde prensip ve kurallarını anlatırken, bir anlamda da başarısının sırrını ortaya koydu.

Eğitimcilik ruhunu kendisine aşılayan babasının yaşam dersi olarak kendisine miras bıraktığı en önemli öğüdünü de tekrarlayan Yurdaer, “Yaşama bakışta en önemli kural, insan sevgisi, ama en önemlisi bu sevgiyi daha minik yaşlarda edinmesi gereken çocuklarımıza sahip çıkma becerisidir. Onların minik yüreklerindeki birlik, beraberlik ve sevgiyi paylaşma duygusunu ortaya çıkarmak, sanatçı ruhlarının filizlerini erken yeşertmekle mümkün olmaktadır. Yaşamda mutluluğa giden kapının tek bir anahtarı vardır. Sevgi..  Sevgi ile aşılanmış minik yürekler, geleceğimizin güzel umutları olacaktır.” dedi.