ASKİ'den Büyük Müjde! SUYA %10 İNDİRİM GELİYOR

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yapılan açıklamada, Kasım ayında gerçekleşecek olan ASKİ Genel Kurulu'nda suya %10 indirim uygulanması kararının alınacağı duyuruldu.

Bugüne kadar Türkiye'nin en ucuz sularından birini kullanan Adanalılar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ'nün sayesinde hali hazırda uygun fiyatlı kullanılan suyu daha da indirimli  tüketebilecek.

OPRUKÇU: ''İŞTE HÜSEYİN SÖZLÜ FARKI''

''Vatandaşlarımızın ev ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz.'' diyen ASKİ Genel Müdürü Hüseyin OPRUKÇU, ''Başkanımız Sayın Hüseyin SÖZLÜ'nün vesilesiyle vatandaşlarımız sudan ucuz su içmeye devam edecekler. Ülkemizin en sağlıklı ve kaliteli suyu yine çok ucuza kullanılmış olacak.'' şeklinde konuştu.

2017 yılının Kasım ayında gerçekleştirilen ASKİ Genel Kurul toplantısında ASKİ'nin 2018 yılı performans programları, 2018 yılı ücret ve tarifeleri ile bütçelerinin görüşüldüğünü ve bu sene içerisinde su tarifesinde ücret artışı yapılmayacağı kararını aldıklarını hatırlatan Genel Müdür OPRUKÇU, ''Zam yapılmayacak dedik; vatandaşlarımıza olan sözümüzü tutmakla kalmayıp bir de üstüne indirim kararı aldık. İşte Sayın Hüseyin SÖZLÜ'nün farkı...'' dedi.

17 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen ASKİ Genel Kurulu'nda ise suyu daha önce %50 indirimli kullanan şehit yakınları ve gaziler için suyu ücretsiz kullanmaları kararı alınmıştı.