TÜRKÇÜLER, TÜRKÇÜ GEÇİNENLER VE TÜRKÇÜLERDEN GEÇİNENLER

10 KASIM 1938 saat 09.06 dan itibaren Emperyalistlerin, Atatürk ‘le başlayan Cumhuriyet dönemi tamamen bir Türklük söylemi  hatta “ Türklük dehşeti” dönemini yok etmek için harekete geçtiği an olarak

kabul edilmesi gerekir.

                            O tarihten itibaren bu güne kadar devleti yönetenlerin koltuk sevdaları ve emperyalist güçlerin uydusu olmaları,  bu günlerin yaşanmasının ana sebebidir.

                           İsmet İnönü’nün SSCB sempatisi ve entellik tutkusu Atatürk’ün Türkçü kadrolarının temizlenmesine neden olup, meydanı Dinci ve kürtçülerin o zamandan Cumhuriyet karşıtlığı kisvesinde Türkçülüğe açmış olduğu savaşın da başlangıcıdır.

                         3-Mayıs-1944 tarihinde ki devleti yönetenlerin tarafından hiç yoktan çıkartılan olayı takiben yine aynı ayın 19 un da İsmet İnönü bayram konuşmasının tamamını Türkçülük karşıtı olarak yapmasından sonra Atsız bey ve bir çok arkadaşı  ile beraber yüzlerce genç yaratılan“IRKÇILIK, TURANCILIK” davaları ile  göz altına alındı. Amaç sindirmekten başka bir şey değildi. Hatta Atsız bey mahkeme salonun da “ bana ırkçı, Turan’cımısınız sorusunu yönetiyorsunuz. Asıl Turancı Mustafa Kemal ATATÜRK’tü” cevabını veriyor. Kanaatimce Atatürk’ün fikirlerinin,  Türk milletinin öğrenmesini engellemek için1949 da İsmet İnönü’n ABD ile yapmış olduğu anlaşma gereği 3 Amerikalı, 3 Türk’den oluşan heyetin tevhid-i tedrisat kanununu ile eğitimde koruma altına alınması, sarışın, mavi gözlü karga kovalayan ,öksüzlüğü nedeni ile askeri okulda okutulan ve sonunda subay olarak orduya katılan ve bunun gibi basit tanımlarla millete lanse edilmesi de Türklüğe karşı savaşın başka şekli. 1950 de iktidarın değişmesinden bu güne kadar değişen bir şey olmadı. Başa geçenlerin aman benim koltuğuma bir şey olmasın düşüncesinde olması ülkenin bu günlere gelmesine sebep oldu.

                            Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, İnönü’nün Türkçülüğe olan öfkesi iktidarı kaybetmesinden sonra bile devam etti, 1951 Kırklareli’nde yapmış olduğu konuşmada yine kin kusmuştu.

                             Değerli Türkçü büyüklerimizin bireysel gayretleri ile yavaşda olsa büyüyerek teknolojinin gelişmesine kadar gelmesi, Türk düşmanlarını hep huzursuz etti. Sanal ortamın gelişmesi Türklüğün de gelişmesini körükledi.

                           Devlet Bahçeli’nin Ülkü ocaklarının sayısını azaltması eğitimleri kısaltması handikap yaratsa da büyüme hala devam ediyor ve edecek ama bu şekilde olması yanlış ve hata.

Neden ? Sorusunun cevabı ise emperyalist güçler 1980 öncesi SSCB’yİ kendilerine büyük rakip gördükleri için, sol kesimi bir çok fraksiyona bölmüş sağcı tabir edilen grupla kardeş kavgasına sokmuşlardı.   

                             Emellerine ulaştılar. Şu an ise aynı insanların yaptıkları TURAN korkusuyla Türkçüleri tam 27 fraksiyona bölmüş olmaları. Türkçülerin bence ayıbıdır.

                                  Atsız bey, bu durum ile karşılaşılacağını yıllar önce gördüğü için “Türkçüler en çok Türkçülere dikkat etmelidirler.”

                                  Çünkü “İnanan samimi Türkçüler olduğu gibi, Türkçü geçinenler ve Türkçülerden geçinenlerde olacaktır” diyerek uyarmıştır.

                                  Bakın Mustafa Kemal ATATÜRK, Türklüğü ile şöyle övünür.”BENİM HAYATTA YEGÂNE ÖVÜNCÜM, SERVETİM TÜRKLÜKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.”

                               “ BU millet utanmak için yaratılmış bir millet değildir; iftihar etmek için yaratılmış tarihi iftiharlarla doldurmuş bir millettir” M.K.ATATÜRK