Bİ HALT VARMIŞ GİBİ KİTAPLARIN TURŞUSUNU KURUYORLAR!

İnsanları anlamak mümkün değil!

Bilgi üzerinden erk yaratma politikası ile üstünlük yaratmaya çalışıyorlar!

Bu eskiden mümkün olabilirdi ama şimdi değil!

Örneğin:

1- Eski Yahudi alimleri, bütün otantik kitaplarını saklamış ve çağdaş dile adapte etmemişti. Öyle olunca da bütün eserlerini kurtlar yedi. Tarihin tozlu raflarında o bilgiler yok oldu.

2- Eski Katolikler, kitapların çevrilmesine karşı idiler. Eğer Alman Martin Luther ortaya çıkmasaydı İncil'i ipleyen olmayacaktı. Katoliklerin kitapları raflarda çürüdü gitti.

3- Eski Osmanlı eserleri, Süleymaniye kütüphanesinde raflarda tozlandı. Şimdi ki muktedirler ne diyor? "Herkes Osmanlıca dilini istese de istemese de öğrenecek!" diyor. Yani Arapça, Farsça ve Eski Türkçe karışımı bir dil... Peki diyelim ki öğrendi millet? O kitaplar nasıl basılacak? Bir asırda öyle geçer. Çeviri-Tashih-Bilgilerin indekslenmesi- güncel dile adapte edilmesi- eğitim müfredatına şekil verme vs. vs. Bir de iş hayatı, bilgisayar programı, gemi, uçak sanayi, elektronik dil, klavye değişimi vs. vs.

Arkadaş! Çevirin! Çeviri kurulu oluşturun! Tashih ve elektronik ortamda bilgiler arası koordinasyon heyeti kurun!

Olur mu?!

Yok olmaz!

Neden?

Çünkü Yahudisi İbraniceyi, Katoliği Süryanisi Yunanca ve Aramiceyi, Araplar Arapçayı ve Farisiler Ezdaniceyi kutsal dil sanıyorlar!..

Turşularını kurdukları bilgileri birileri bulup çeviriyor ve bir de bakıyorsunuz ki o bilgiler oldukça basit, saçma ve aptalca bilgiler!

Kimbilir, belki de öyle değildir?! Ama neye yarar ki?

Herkes bi halt varmış gibi kitapların turşusunu kuruyor!

Harbiden bu kadar salak ve asalaklar yüzünden tekamül ilerleyememiş...

Bence artık onlara ve onların turşularına da ihtiyaç yok!..

Bilim ve bilim adamları hakiki bilgiler için bir NOKTASAL BAĞLANTISAL BÜTÜNLÜK ÇALIŞMASINA BAŞLADI GİTTİ BİLE!.. Bu çalışmalar ilerledikçe, insanlar aydınlanacak ve istediği her bilgiye ve kaynaklara, hem de bağlantısal bütünlüğe tek tuşla ulaşabilecek. Kişinin ne aradığına göre herşeyi bulabilecek. Ve yeni gençlik, geçmişteki Turşucuları nefret ve küfürle anacaklar!.. Hatta bu başladı bile!..

Bazen cahilliye erbapları Alimler ve liderler gibi görünür!.. Ne yazık ne yazık!..