TEZEK

               Geçen günlerde AKP genel başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, televizyon kanalları ve gazeteciler önünde bir siyasi parti için “TEZEK” tabirini kullandı.

Türk dil kurumun yayınladığı gibi “ Tezek Anadolu’da tarlada gübre, ocakta yakıt, hatta ev yapımında sıva ve kerpiç gibi yapı malzemesi olarak kullanılır”.  Görüldüğü ve anlaşıldığı kadar çok faydalı bir materyal.

Tabi Recep Tayyip ERDOĞAN hafif bir tebessüm ederek, aklı sıra kelime oyunu yapıp, bunu hakaret içerikli olarak kullanıyordu.

Türk toplumunda çok eskilerden beri telâfuz edilen “Dinime küfür eden bari Müslüman olsa” diye bir deyim vardır. Bunun kaynağı ise bir beyit e dayanır. Beyit ise şöyledir; “Bana kafir diyenin kendinde iman olsa, dinime ta’an edecek bari Müslüman olsa” eski zamanlarda bilge kişiler vardı. Bunlar söylediklerinle insanları kötülükten korur ve iyiye yönlendirirdi. Halk zaman zaman bunlara sorup fikir alırdı. Bir gün bu bilge kişilerden birine sorarlar ‘Başkalarını nasıl bilirsin?”  oda “Kendim gibi bilirim” diye cevap verir, bunun üzerine ‘Beni nasıl bilirsin” diye sorarlar ‘Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim’ diye cevap verir.

Recep Tayyip ERDOĞAN ve diğer AKP’lilerin çeşitli zamanlarda ve yerlerde söylediklerine isterseniz hep beraber bir göz atalım ve hatırlayalım.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Fetö için söylediği “Yeter artık dön, bu hasret bitsin” “Ne istediysen verdik” “ Hata yaptık Allah af etsin millet af etsin” sözlerini hatırlayalım.

Aynı şekilde daha dumanın tütmesi bitmeyen Melih Gökçek ve Bülent Arınç arasında geçen “Fetö’nün kucağındaydı” “Ankara’yı parsel parsel Fetö’ye verdi” konuşmalarını unutmamakta fayda var.

Kısa bir süre önce hiç kimsenin üzerinde durmadığı Akit gazetesinin internet sitesinde MARY(Merve) ve ROSIE(Razva) kardeşlerin babasının “Fetö tövbe etsin Erzurum’a gelsin orada ilim sahibi gençler yetiştirsin” diye yazısını yayınladı, yazısı kısa bir süre sonra yayından kaldırıldı.

Beyan vermek için hiçbir fırsatı kaçırmayan, rakip partinin önünden geçerken hapşıran, bir vatandaşı bile görse  “ Yetişin a dostlar bu rakip partinin önünden geçen adam bütün Türkiye’yi verem yapacak” diye feryat figan bağıracak olan, Recep Tayyip Erdoğan ve AKP nedense, bu konuda ağzını açıp hiçbir söz söylememiş, fakat ertesi gün Fenerbahçe, Beşiktaş maçının tele-vole sini yapmıştı.

Yine zamanın da bir bilge din adamı kişiye şöyle bir soru sormuşlar “Hocam tuvalette ekmek yemek caiz midir?” Hocanın yüzünün rengi kızararak “Yahu yiyecek başka yer bulamadınız mı, elbette caiz değildir ve günahtır. Ekmek inançlarımıza göre mübarektir, kırıntıları tuvalete düşer ve sizde günaha girersiniz, fakat bundan daha önemli bir şey var. Seni orada o şekilde gören ekmek değil de başka bir şey yiyor diye düşünür” demiş.

Aklı sıra alay etmeye çalışan AKP’lilere bir ricam olacak. Allah rızası için her konuyu fırsat bilip ağızlarını açmasınlar, daha kurulmadıkları zamandan bu yana yıllardır genel başkanlarına ve parti yönetenlere kanaatimce toplum mühendisliği yapan ABD li meşhur ADL şirketinin hazırlamış olduğu yazıları okusunlar, beyaz camdan okumadıkları zaman her ağızlarını açtıklarında, beraber yüzdükleri FETÖ’nün foseptik çukurunda yuttukları tezeklerin kokusu artık  Türkiye’de yaşayan bütün insanları rahatsız etmektedir.

Türk milletinin binlerce yıllık güzel gelenekleri vardır. Bunlardan bir tanesi de, yeni doğan bebekler doğumundan kırk gün sonra bebek kırklanması denilen bir dizi yapılanlarla kırklanır, inanışa göre bebek temizlenir ve arındırılır. Gayet güzel de bir gelenektir.

AKP yi bırakın bir kere kırklamayı, milyon kerede kırklasalar FETÖ’nün foseptiğin de bulaşan tezekler asla üzerinden çıkmayacak ve tarihe siyasi mezarlıkta bu şekilde defnedilecek. Tabi o süreçte AKP’nin karşısındaymış gibi kendini gösteren, her türlü millet ve milliyetçilik kavramlarının ayaklar altına alınmasına sesini çıkarmayan, şimdi ki zaman da da kendinden uzaklaşanlara vatan haini yaftasını asan şuan AKP ile kanka olup onun üzerindeki FETO pisliklerini başkalarına sürerken sözde devleti düşünüyor algısını yaratan MHP genel başkanını da yanında refakatçi olarak götürecek.

Sade bir Türkiye Cumhuriyeti ve inançlı bir vatandaşı olarak bana sadece  “Ben değil ,ALLAH AF ETSİN"