Teşekkürler Zeydan Karalar

Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar çöp konteynerlerinin yer altına alınması ile ilgili projesini açıkladığında; Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği olarak

bunun yaratacağı sıkıntıları dile getirerek; böyle çağdaş bir uygulamanın yanında; genellikle çöplerden beslenen sokak hayvanlarının açlık tehdidi ile karşı karşıya kalacağını ve bu nedenle, hayvan severler tarafından ciddi tepkilere yol açan çöp konteynerleri projesinin yanında, sokak hayvanlarının beslenmesi ve yaşam haklarına saygı konusunda yapacakları çalışmaları  Seyhan Belediyesinin açıklaması gerektiğini belirtmiştik.

 

Kamuoyuna yaptığımız açıklamada; alternatif olarak; Seyhan’da besleme yapan gönüllü hayvan severlere Belediye tarafından düzenli kuru mama desteği sağlanarak; bu projenin tüm havan sever kesim tarafından destek göreceğini de Seyhan Belediyesine önermiştik.

 

Seyhan Belediyesi ile sık sık yaptığımız istişareler sonrasında; Seyhan Bölgesinde yaşayan ve sokak beslemesi yapan gönüllülere her ay düzenli mama dağıtılması konusunda ortak düşünceye vardık ve dün ilk dağıtım gerçekleşti.

 

Belediye Başkanı Zeydan Karalar; STK Temsilcileri ve pek çok hayvan severin katıldığı mama dağıtım etkinliğinde; gönüllü hayvan severlere 100 (yüz) torba kuru mama dağıtıldı.ve bundan sonra her ay gönüllülere mama dağıtımı yapılmaya düzenli olarak devam edilecek.

 

Adana’da Seyhan Belediyesinin yaptığı bu örnek çalışma diğer Belediyelere örnek olmalıdır. 5199 sayılı yasa ile yaşam hakları güvence altına alınan sokak hayvanlarının beslenmesinden, tedavisinden ve kısırlaştırılmalarından Belediyeler sorumludur. Seyhan Belediyesi yaptığı bu girişimle tüm hayvan severlerin sevgisini kazanmıştır. Ve bu olumlu adımların sonucu seçimlerde mutlaka sandığa yansıyacaktır.

 

Buradan bir kez daha sayın Zeydan Karalar’a teşekkür ediyoruz. Sahipsiz canlarımızı unutmadı. Onlara el uzattı.