Yazdır

Adana'dan sorumsuz bürokrat örnekleri..

Bre canlar, bre ihvanlar öylesine abuk sabuk bir ülkede yaşıyoruz ki akıl alası değil, sır kalası hiç değil.    

    Bir zamanlar Türkiye’nin 4. büyük kentinde yaşamakla övünen Adanalılar şimdilerde cinayetler, tefeciler, mafya bozuntularının haltları ile gündeme gelmekteler.    

     Adana’da yaşayanlar başka kentlerdeki yakınlarına gittikleri zaman elleri yüreğinde bir hallardalar ki sormayı gitsin.  “Aman televizyonda Adana ile ilgili bir haber çıkacak?” endişesi bilumum sporların yükselttiği adrenalin ile eşdeğer!       

Elektrik sorumsuzluğu..    

    Şimdi bu AKePe iktidara geldi geleli satmadık bir namusumuz kalmıştı onu da uluslararası pazara çıkardı ya hani (Ne o bozuldunuz mu? Neden ki? Size göre Vatan toprağı namus değil midir yoksam?)    

   Adı TEDAŞ mıdır, TEİAŞ mıdır nedir, yoksa Sabancıların bilmem hangi ‘Sa’ sına aittir orasını bile karışıktır ya bu kurumda konuşlanmış olan bürokratların sorumsuzluğu karşısında ne demeli?      Küt elektrik kesilir. kimseden bir açıklama yok. Üstüne üstlük telefon açıyorsun etkili ve yetkili seni azarlıyor.    “Yanılıyorsunuz bize göre elektrik falan kesik değil oralarda” diyor.    
  Al bir kaya nerene nasıl dayarsan daya.
   “Yahu kardeşim ben manyak mıyım? Durup dururken seni niye arayayım” diyorsun Çıt yok.    Hani derler ya sükût ikrardan gelir. Ulan elektriğin kesildiğine mi yanarsın, yoksam karşıdakinin seni ciddi ciddi manyak yerine koyduğuna mı hayıflanırsın?   Tercih senin.

   Bir zamanlar bir Mahmut Dalkır vardı. Yine oralarda mıdır bilemem.  Ama AKePe’yi yaltaklanacağım diye her türlü basit siyaset bezirgânlığı yapan bu zat-ı muhterem yine oralarda mıdır bilinmez. Eğer oralarda ise miadı dolmuştur ve dahi kent elektriğinin ikide bir sorumsuzca ve halka hiç bir açıklama yapmadan kesildiği gibi o ve avenesinin de ilişiği kesilmelidir.  

ASKİ’deki bayan hem personelin
 hem vatandaşın başına bela oldu  

   ASKİ’ye son günlerde bir hallar oldu.
    Ceyhanlı bir bayanın estirdiği terör bir yana bir başka ‘Ülkücü’ hanım da terör estirmeye başladı.
   Siyaseten estirilen terörden bıkan personel topluca Başkan Sözlü’ye gitme hazırlığında.  Personeli canından bezdiren astığım astık kestiğim kestik diyen bu hanım efendi Alacak Takip’de görevli.  
   Olur, olmadık yerde abonelere hakaret etmesi bir yana insanları soy isimlerine göre de kategorize eden bu hanım, soyadlarına göre “ Bu soyadını taşıyanlar dolandırıcı, falan soyadını taşıyanların tamamı sahtekâr, filan soyadını taşıyanlar da üçkağıtç”ı diyebilmek cesaret ve cüretini kimden alıyor bilinmez ama vatandaşa alenen yapılan hakaretler yakında mahkeme koridorlarına taşınacak.
   Vatandaşı azarlayan elinde kahvesi ile hava atan bu hanım için gerekli uyarılar gereken kişilere yapıldı. Vatandaş mahkeme dilekçesini hazırlarken ASKİ çalışanları tarafından etkili ve yetkililere yapılan uyarılar bakalım yerini bulacak mı?

Reha Ören