Yazdır

Kim bilir kime verecekler?

  Allah esirgesin.. Adana’nın sahillerinin  herhani bir yerinde suyun içerisinde yapay bir ördek yuvası gördüğümüz zaman çok geçmiyor ki orası birilerine kiralanmış olsun!


   Nehir üzerinde ördek yuvaları gördük. Kısa bir süre sonra cafe oldu.. Haa haklarını yememeliyim. Eski barajın kenarını bile ihaleyle kiraladılar. Ama buraya ördek yuvasını yaptırmadılar.
    Suyun gel-git’lerinin periyodu pek tutmadığı için herhal!
 Önce  düzeltmeler başladı. hemen arkasından bir de baktık ki birileri barajın sekisini bile kafeterya olarak kiralamışlar!
 Ehh vatana millete hayırlı uğurlu olsun 
  Ne demiş gavur: “ work is work”.. Yani “iş iştir.”  Eee belediyenin de parayı ihtiyacı var. O zaman ihale ihaledir. Üstelik bir de yandaşın nasiplendirilmesi meselesi var!
 Şimdilerde Merkez Camii’nin hemen karşısında , Yüreğir cenahında Kuvayi Milliye Parkı’nın hemen altında, yaya yolunun da tam üzerinde suyun içine önce ördek yuvası konuldu.  Ardından profillerle baraka oluşturuldu. Dubalardan bir de kayık  yapıldı..

Matah yer, sanki bana Yüreğir marinası oldu!
 Bakalım bekliyoruz göreceğiz. Burayı kime ihale edecekler?
    İhale edecekler ki belediye personelinin maaşlarının hiç değilse bir kısmını ödeyip, asgari ücretle taşeron yanında çalışan garip gurebayı kısmen icralık olmaktan kurtarabilsinler!

Reha Ören