AK PARTİLİLER RUHİ ERSOY DA ISRARLILAR

"MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Hüseyin Sözlü'ye oy verecek olmanın vicdanlarını rahatsız ettiğini " belirten Ak Partililer MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Adana büyükşehir adayının Ruhi Ersoy olması için ikna edilmesi gerektiğini söylediler.

Adana’daki aday adayları siyasi partilerin genel merkezlerini kilitlemiş durumda. Ak Parti/ MHP ittifakında MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığında Hüseyin Sözlü ‘den yana tavır koyması dengeleri allak bullak etti.

 Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Hüseyin Sözlü ‘den yana sıkıntılarını belirten Ak partililer Genel başkanın “Devlet Hoca’ya söz verdim” ısrarı üzerine, Devlet Bahçeli’nin adayı belirlemesini ancak bu adayın Hüseyin sözlü olmaması üzerinde ısrarla durmaktalar.

 AK Parti genel merkezinden gelen haberler ise müzakerelerin her şeye rağmen sürdürülebilir ve tartışılabilir olduğu yolunda.

 Özellikle Ceyhan AK Parti teşkilatının tavır koyması sonucunda ilçe başkanı ve ekibinin görevden alınarak yeni atamaların yapılmış olması dikkat çekici. Kadirli ve Kozan’ın da aynı şekilde tavır koyması Ak Parti Adana cenahında önemli değişikliklerin olacağının habercisi. Bazı söylentiler de daha birçok ilçe teşkilatının görevden alınarak yeni atamaların yapılacağı yolunda.

Haklı olarak Hüseyin Sözlü ’ye karşı olan Ak Partililerin MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’nin rencide edilmemesi için Hüseyin sözlü yerine Ruhi Ersoy adının öne çıkarılması oldu.

SÖZ ekiplerinin görüştüğü Ak Partililer isimlerinin açıklanmasını istemeyerek “Genel Başkanımıza, Reis’imize ve devlet başkanına hakaretten yargılanmış bir kişiye nasıl oy vereceğiz? Daha dün kardeşi Devlet başkanına hakaretten cezaevinden tahliye edildi. Hüseyin Sözlü’nün bizzat kendisi genel başkanımıza hakaretten yargılandı.

 Hüseyin Sözlü’ye oy vermek vicdanımızı rahatsız ediyor” dediler.

 Ak Partililer Ruhi Ersoy’un da iyi bir MHP li olduğunu belirterek “bütün isimleri birleştirici olabilir. MHP Genel başkanı Ruhi Ersoy için ikna edilmelidir” diyerek tavırlarını belirttiler.

 Öte yandan MHP içindeki Hüseyin Sözlü karşıtları da Ruhi Ersoy’un aday gösterilmesi halinde Ak Partililerle gönül rahatlığı içerisinde çalışabileceklerini belirterek “Ruhi Hoca iyi bir partilimizdir. Çalışkandır. Bilgilidir. Ruhi Ersoy ismi Hüseyin Sözlü ’den çok daha fazla puan toplar” dediler.

Ruhi Ersoy kimdir?

 2 Aralık 1972 yılında Osmaniye’de dünyaya gelen Ruhi Ersoy Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur.  Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora çalışmasını bitirdi.

Ruhi Ersoy, Kayseri’de Türk dili ve edebiyatı öğretmenliğine başladı. Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne öğretim görevlisi olarak atandı. MHP 10. Olağan Kurultayında MYK Üyesi seçildi. Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Divan Başkan Yardımcılığına getirildi.