Ordu Valisi Seddar Yavuz, İstanbul Valisi olarak atandı?

Ordu Valisi Seddar Yavuz İstanbul Valiliğine mi atandı?

Ordu Valisi İstanbul Valisi mi olacak?

Televizyon kanallarında yapılan tartışma programlarına bomba gibi bir haber düştü...

Ekrem İMAMOĞLU'nun Ordu ziyaretinde geri dönüşü esnasında VİP krizi yaşadığı Ordu valisinin Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile İstanbul Valiliğine atandığı açıklandı...

Böyle bir dönemde böyle bir hamlenin neden yapıldığına ise kimse bir anlam veremedi...Tartışma proğramında durumu öğrenen konukların tamamı şaşkınlıklarını gizleyemedi...Lakin tümünün ortak düşüncesi böylesine bir süreçte bu hamlenin çok yanlış olduğu belirtildi...Bazı Yandaş hesaplar zaten bu konu için geçtiğimiz günlerde mesaj yayınlamıştı...

Ordu Valisinin sitesinde yer alan bilgilere göre Seddar Yavuz kimdir?

Sayın Seddar YAVUZ, 1967 Eskişehir doğumlu olup İlköğrenimini Gümüşkonak’ta, orta öğrenimini Eskişehir’de, lise öğrenimini de Balıkesir’de parasız yatılı olarak tamamlamıştır. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazanan Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, 1988 yılında fakülteden mezun oldu ve aynı yıl açılan Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Adıyaman’da kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği görevine başlamıştır.
Evli, dört çocuk babası olan Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.
Kariyeri
Sırasıyla Harmancık, Aslanapa ve Güdül Kaymakam vekilliklerini yürüten Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, 1993 yılında Kaymakamlık yeterlilik sınavını üstün başarı derecesi ile kazanarak asaleten Çankırı Korgun Kaymakamlığına atandı. Korgun Kaymakamlığından sonra Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Balıkesir Dursunbey Kaymakamlığı, Konya Kadınhanı Kaymakamlığı ve Şanlıurfa Siverek Kaymakamlığı görevlerini yürüttü. 22.10.2007 tarihinde Antalya Kemer Kaymakamlığına atanan Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, Türk İdareciler Derneği’nin 2008 yılı “Yılın Kaymakamı” ödülüne layık görülmüştür.

Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, 28.08.2009 tarihinden itibaren İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı görevini yürütürken, Bakanlar Kurulu’nun 16.02.2014 tarihli 2014/5916 sayılı Kararnamesi ile Uşak Valiliğine, 03.08.2015 tarih ve 2015/7991 sayılı Kararnamesi ile Muş Valiliğine, 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Kararnamesi ile de Ordu Valiliği atandı ve bu görevine 05.07.2017 tarihinde başladı.

 

kaynak: bildirdim.com