PKK-YPG-PYD EMPERYALİZMİN TRUVA ATLARIDIR

Stratejist ve Akademisyenler Derneği  (SAKA) Genel başkanı Berat Akıncı Diyarbakır’da oğluna kavuşmak isteyen annelerin feryadına destek istedi.

Akıncı yazılı olarak yaptığı açıklamada kimsenin bu vatanı bölmeye gücü yetmeyecektir” dedi.

 Akıncı’nın SAKA adına yaptığı açıklama şöyle oldu:

Kamuoyunun dikkatine;

Son günlerde HDP İl Başkanlığı önünde toplanan Diyarbakırlı annelerin haykırışları, kapatılan kepenklerin arkasındaki zalimlerin duyarsızlığını kıracak güce ulaşmıştır. Hacire Ana’yı oğluna kavuşturan bu duruş, yüreğinde derin yaralar bulunan diğer acılı annelere de örnek olmuştur. Gittikçe artan bu çığlığa bütün sivil toplum örgütlerinin ve akademisyenlerin destek vermesini gönülden talep ediyoruz.

“EVLATLARINA KAVUŞMAK İSTEYEN DİYARBAKIRLI ANNELERİN ÇIĞLIKLARINA TÜM SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN VE AKADEMİSYENLERİN DESTEK VERMESİNİ TALEP EDİYORUZ.”

Terör ve iltisakları bu ülkenin kendi vatandaşlarını birbirlerine kin tutacak kadar ayrışmasını ve birbirlerine göre ötekileşmesini her geçen gün daha çok istemektedir. Devletimiz terör ve iltisaklarının bu isteklerini kaynağında yok etmek adına son zamanlarda zaman ve mekân gözetmeksizin etkili bir şekilde operasyonlarını sürdürmektedir. Siyasi tartışmaların ötesinde ülkenin bekasını doğrudan ilgilendiren bu konu, birilerinin truva atı konumunda olan PKK-YPG-PYD terör örgütlerinin hepsini aynı amaca hizmet etmeye yöneltmiştir. Emperyalist güçlerin uşağı olmaktan öteye geçmeyen bu şer odaklarının, bu coğrafyaya kazandıracağı hiçbir şey yoktur. Zira toplumu kutuplara ayırarak etnik kimliğe dayalı kurulmak istenen hayali bir devlet, bu coğrafyada yüzyıllardır kardeşçe yaşamış toplumlara sadece kan ve gözyaşı getirmiştir.

“DEVLETİMİZE DÜŞEN GÖREV BÖLGE HALKINI VE ÇOCUKLARINI DAHA ÇOK KUCAKLAMAK, SORUNLARINA DAHA ÇOK EĞİLMEK VE BU VATANA OLAN BAĞLILIKLARINI ARTTIRMAK İÇİN ÇABALAMAKTIR.”

Sözün özü bugün tıpkı Davut  (a.s.)  gibi bir sapan taşı ile Firavunları devirircesine, Hacire anne ve yüreği yanan diğer anneler terör ve destekçilerini tüm kuvvetiyle sarsmış ve halsiz bırakmıştır. Şimdi devletimize düşen görev adaletin ve hukukun sınırları içerisinde bölge halkını ve çocuklarını daha çok kucaklamak, onların sorunlarına daha çok eğilmek ve bu vatana olan bağlıklarını artırmak için gereken her şeyi yapmaktır.

Stratejist ve Akademisyenler Derneği  (SAKA) olarak, başta Hacire anne olmak üzere bütün annelerimizin yanında olduğumuzu kamuoyunun dikkatine sunmaktayız. Bu vesileyle terör ile mücadele veren tüm güvenlik güçlerimize ve bu mücadeleye fikri destek sunan tüm akademisyenlere ve STK’lara şükranlarımızı sunuyoruz. 

Stratejist ve Akademisyenler Derneği adına,

Dr. Öğr. Üyesi Berat AKINCI         

                                                                Genel Başkan       

 

Pin It