İSMAİL KONCUK: "HİÇ KİMSE BENİM ADAYIM DEĞİL."

İYİ Parti Adana teşkilatları cadı kazanı gibi başlıklı yazımız

İYİ Parti Adana milletvekili İsmail Koncuk, kendilerine ‘Olur’ verdiği ileri sürülen aday ve adaylar için : “ Tanımıyorum ki  söz vermiş olayım” dedi.

İYİ Parti Adana teşkilatları cadı kazanı gibi başlıklı yazımız (http://www.sozgazetesi.org/index.php/siyasi-partiler/8374-iyi-parti-adana-teskilat-cad-kazan-gibi) Adana genelinde ve Ankara bazında tahminlerin çok ötesinde yankı uyandırdı.

Söz konusu yazıda İYİ Parti Adana teşkilatlarını irdeleyerek partinin Adana’daki gelişmeleri ile ilgili olarak panoramasını gündeme getirmiştik.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk söz konusu yazı ile ilgili aradı.

Yaptığımız telefon görüşmesinde Koncuk “Bu tür ilişkileri benimsemediğini belirterek mevcut adaylar tabanın adaylarıdır. Tabanın tamamını kucaklamamız gerekmektedir. İYİ Parti’de demokratik kurallar işlemelidir. Ben kimseye ‘Olur’ sözü vermedim. ‘Olur’ verdiğimi ileri sürdüğünüz ismi tanımıyorum bile” dedi.

 Koncuk, kendisinin verdiği sözü tutan biri olduğunu da belirterek “ ben birine söz verdiysem sonuna kadar verdiğim sözün arkasında olurum.” Dedi.

“Benim adamım” lafı çirkin bir söz.

 İYİ Parti Adana milletvekili İsmail Koncuk siyasi partilerde “benim adamım” lafının ve ilkesinin çirkin bir ifade tarzı ve uygulama olduğunu belirterek bunun akıbeti “ Parti küçük olsun benim olsun” a kadar gider. Adamcılık anlayışı siyasi partilerin sonu olur. Bu tarihen sabittir. Her siyasi partiye olduğu gibi özellikle de İYİ Parti’ye tahmin edilemeyecek boyutlarda zarar verir.” Dedi.

“Hiç biri benim adayım değil.”

 Mevcut adayların tamamının tabandan çıktığını ileri süren İYİ Parti Adana milletvekili İsmail Koncuk, mevcut adayların tamamı tabanın çıkardığı adaylardır. Bu adayların hiç birisi benim adayım değildir.” Dedi.

 Siyasette adaylık maratonunun heyecan verdiğini ve siyasi hareketlere ivme kazandırdığını belirten Koncuk, “ Tabanın isteği doğrultusunda arkadaşlar demokratik haklarını kullanarak aday olduklarını açıklamışlardır. Tekrar ediyorum hiç birisi benim adayım değildir. Zaten siyasette böyle bir mantığa ve uygulamaya karşıyım.” Dedi.

Reha Ören

Pin It