Yazdır

Adanalıların Mersin’deki uğrak yeri: Deniz Yıldızı

   Mersin sahilinde Adanalıların bir uğrak yeri var..


 
  İstanbullular’ın Eminönü’nde balık ekmekçileri varsa.. Adanalıların da Mersin’de deniz yıldızları var.
    Adanalı Deniz Yıldızı’nın sahiplerinden Cihan Alçılı 2008 yılından beri küçük bir tezgahta önce bici bici satarak işe başladıklarını belirterek “2013 ylılından beri Mersin sahilinde Mersinlilere olduğu kadar özellikle Adanalı hemşehrilerimize hizmet veriyoruz” dedi.
   
   Atatürk Parkı’nın hemen alt kısmında eski Lunapark’ın olduğu yerde, İnönü Bulvarı’nnın sahil kesiminde hizmet verdiklerini belirten Alçılı, Adanalı Deniz Yıldızı seyir halinde ve limanda demirli iken isteğe göre hizmet verebiliyoruz” dedi.
 
   Altı kişilik mürettebat ile  ekmek arası balık porsiyonları bir yana tava ve değişik usullerde balık ikramında bulunduklarını söyledi.
   
   Cihan Alçılı Adanalı Deniz Yıldızı’nın seyir halinde 33 kişiyle rahat yol abalildiğini belirterek, limanda demirli halde iken de 60 kişiye hizmet verebiliyoruz” dedi.
 
 Özel günlere
 özel indirim

   Mersin’deki Adanalı Deniz Yıldızı’nın sahiplerinden biri olan Cihan Alçılı, “ Adanalı hemşehrilerimizi bekliyoruz. Hizmette ve ikramda kusurumuz olmayacaktır. bunu taahhüt ediyoruz. Gelsinler özel usüllerle pişirilmiş deniz ürünlerinin tadına varsınlar. Hemşehrilik bir yana damak tadı bir yana. Biz iddia ediyoruz ki Mersin’in en leziz balık ürünlerini sunuyoruz.” dedi.
 Özel günler içinde hizmet verdiklerini özellikle vurgulayan Alçılı, “ Özel günlerde özellikle nişan ve yaşgünü törenlerinde seyir halinde ve makul şartlarda hizmetin en iyisini biz veriyoruz” dedi.