“Gazete ayrımı yapmak hiç hoş değil”

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, yerel gazeteleri günlük ya da aylık diye ayrıştırmanın son derece yanlış ve tehlikeli olduğunu belirtti.

Haftalık, on beş günlük, aylık e 2 aylık gazeteler olarak ortak hareket etme amacıyla kurulan Yerel Medya Güç Birliği Platformu’nun yetkilileri son zamanlarda yapılan gazete ayrımcılığını ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’e ilettiler..

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Yerel Medya Güç Birliği Platformu yetkililerinden oluşumun çalışmaları ile sıkıntıları hakkında bilgiler aldı.

GAZETE AYIRIMI YAPMAK YANLIŞ

Halkın gözü ve kulağı olan gazetelerin toplumu her konuda bilgilendirme, aydınlatma ve kamuoyu oluşturma gibi görevlerinin çok büyük önem arz ettiğini belirten Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, “Yerel basın sektörü bugüne kadar inişli çıkışlı dönemler yaşamıştır. Koronavirüs Salgınından olumsuz etkilenen gazetelerimize ayrım yapmaksızın destek verilmelidir. Yerel gazeteleri günlük ya da aylık diye ayrıştırmak son derece yanlış ve tehlikeli bir yaklaşımdır. Bir gazetede emek ve çalışma varsa o gazetenin günlük ya da haftalık veya aylık olması hiç önemli değildir. Emeğe mutlaka saygı duymalı ve destek verilmelidir. Bu bağlamda bizler cemiyet olarak her zaman yanınızdayız ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yerel Medya Güç Birliği Platformu yetkilileri ise duyarlılığından ve desteklerinden dolayı Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’e teşekkürlerini iletti.

Pin It