İstanbul Havalimanı’ndaki yemek soygununun altından Bilal Erdoğan’ın ortakları çıktı

Yeni İstanbul Havalimanı ile ilgili gündem olan yemek fiyatının arkasından Bilal ve Sümeyye Erdoğan’ın da ortağı olduğu iki isim olan Ali Bahadır Yeşil ve Mustafa Esenkal çıktı.

İstanbul Havalimanı gösterişli taşınmanın ardından yemek soygunuyla da gündeme geldi. Doğu Orcan adlı yurttaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İstanbul Havalimanı’nda açık olan tek restoranda plastik tabakla verilen birer kaşık patates salatası, bir kaşık kısır ve 8 adet yaprak sarmasına 100 lira hesap geldiğini söyledi.

Yeni havalimanı gerçekten muhteşem. Restoran açmayı unutmuşlar, sadece bir restoran açık. Onda da plastik tabakta bunu veriyorlar, 100 TL.

 

Havalimanındaki yemek soygununun gerçekleştiği restoranın sahipleri ise şaşırtmadı. Restoranın iki ortağından biri Mustafa Esenkal, diğeri ise Ali Bahadır Yeşil. Bu iki ismin bir diğer ortaklığı “Gülhane Döner” markasıyla bilinen ama ticaret unvanı Doruk Izgara olan şirket.

Ticaret Sicil Gazetesi’ne göre sermayesi 1,5 milyon TL olan Doruk Izgara’da Mustafa Esenkal’ın 337 bin 500 TL, Ali Bahadır Yeşil’in de 169 bin TL değerinde hissesi var. Daha fazla pay sahibi iki ortak ise 543 bin TL’lik hissesi ile Bilal Erdoğan ile 450 bin TL’lik hissesi ile kardeşi Sümeyye Erdoğan.